رسالت زندگی من چیست؟

کشف رسالت فردی در زندگی

رسالت زندگی چیست؟

به شما تبریک می گویم که تمایل دارید درباره یکی از مهمترین بخش زندگی خود مطالعه کنید. در این صورت هست که می توانید به بهترین خودتان تبدیل شوید. شاید کمتر کسی باشد که به دنبال این موضوع باشد اما شما خودتان را از بقیه جدا کرده اید و به سمت کشف رسالت زندگی گام برداشته اید. در واقع انسان ها در این دنیا دو کار اساسی دارند. یا باید در حال پیدا کردن رسالت فردی خود باشند و یا آن را پیدا کرده اند و با آن پیش می روند.

به اثر انگشت خود نگاه کنید: 

وقتی فردی از من درباره رسالت زندگی می پرسد، راحت ترین راه برای این که در یک جمله بتوانم حرفم را خلاصه کنم این هست که به او بگویم:

همان طور که شما در این دنیا دارای اثر انگشت منحصر به فرد هستید رسالت زندگی شما نیز می تواند منحصر به فرد باشد.

در واقع شما می توانید به بهترین نسخه ای که خداوند در وجود شما به امانت گذاشته تبدیل شوید. معمولا بعد از این صحبت با کمال ناباوری و شاید تعجب به من نگاه می کنند و می پرسند خب، حرف شما درست اما فکر نمی کنید که یک مقدار ایده آل و شعاری باشد. اگر برای شما هم این سوال پیش آمده  لازم هست که ادامه متن را مطالعه کنید.

رسالت زندگی چیزی عجیب نیست؟

برای این که این موضوع را بتوانید بهتر درک کنید کافیست نگاهی به افراد شاخص داشته باشید. فکر می کنید چرا یک نفر در  دنیا تبدیل به استاد فرشچیان  می شود؟ چرا یک نفر اسطوره فوتبال می شود؟ چرا یک نفر تبدیل به استاد شهرام ناظری می شود؟ چرا یک نفر مثل پروفسور سمیعی وجود دارد؟ چرا … در واقع این افراد رسالت زندگی خودشان را پیدا کرده اند و در مسیر آن قدم برداشته اند و تبدیل به بهترین خود شده اند. پس این امکان وجود دارد که در درون شما هم نابغه ای نهفته باشد ولی شاید سالهاست که آن را کشف نکرده اید.

وقتی این صحبت ها با برخی از افراد انجام می دهم تقریبا این سوال می پرسند که مگر می شود که ما تبدیل به یک فرد در رده جهانی شویم؟ در این جا دو پاسخ وجود دارد: اول این که وقتی دیگران توانستند پس شما هم می توانید این کار را انجام دهید اما باید راه و روش آن را انجام دهید و هدف ما در این وب سایت این هست که کمک کنیم شما به بهترین نسخه خودتان تبدیل شوید. و اما پاسخ سوال دوم این هست که:

کشف رسالت زندگی به این معنا نیست که حتما انسان معروفی شوید

در واقع هر کس رسالت واقعی خود را پیدا کند ممکن است که در نظر دیگران بدرخشد و کم کم بر سر زبان ها بیافتد اما این به این معنا نیست که هر کس معروف شد پس رسالت واقعی خود را پیدا کرده است. بیایم با هم یک مثال بررسی کنیم. فرض علی یک فردی هست که پس از تحقیق  و خودشناسی و مطالعه به این نتیجه رسید که رسالت واقعی او آموزش دادن به دیگران است و بنابراین شغل معلمی را برمی گزیند. از طرفی از درون میل به خدمت به دیگران دارد و درواقع یکی از مهمترین ارزش های او خدمت کردن است.

او با شغل معلمی در یک روستای دور افتاده شروع به تدریس می کند و سالها در آن جا می ماند. درواقع او نه تنها از کار خود پشیمان نیست بلکه آرامش عمیقی در درون او شکل گرفته است. به نظر شما چند درصد افراد جامعه علی را می شناسند؟ تقریبا چند ده نفر از اطرافیان و شاگردانش، اما این پتانسیل وجود دارد که او به خاطر خدمات ارزشمندی که سالها انجام داده مورد تقدیر و معرفی به جامعه قرار گیرد هر چند که او نیازی به این کار ندارد.

دانلود رایگان فصل اول کتاب ثروت درون (راهنمای خودشناسی و کشف رسالت زندگی)

چرا پیدا کردن رسالت زندگی مهم است؟

شاید شما افراد زیادی را دیده باشید که همیشه شغل عوض می کنند و هر لحظه تصمیمات جدیدی می گیرند و گاها چندین ماه در یک تصمیم مردد می شوند.  در واقع سرگردانی، اتلاف وقت، از این شاخه به این شاخه پریدن از ویژگی های مهم این افراد هست. آنقدر در زندگی خود مانده اند که گاهی سردرد می گیرند و تقریبا همیشه از درون از خودشان ناراضی هستند. هنگامی که شما قطب نمای درونی خود یا همان رسالت زندگی خود را کشف می کنید نه تنها این مشکلات را ندارید بلکه یک حس عمیق و سرشار از آرامش را تجربه خواهید کرد.

چگونه می توان رسالت زندگی خودم را کشف کنم؟

راه های زیادی و نشانه های زیادی هست که باید عمیقا به آن توجه کنید. شاید نیاز باشد که ساعت ها و روزها به یک سوال ساده فکر کنید. برای اکثر افراد، فکر کردن سخت ترین کار هست و از آن فرار می کنند اما باید بدانیم وقتی این کار را انجام می دهیم، کم کم به گوهر درونی می رسیم و از آن لذت خواهیم برد.

یکی از این سوالات این هست که فارغ از حقوق و دستمزد در چه کاری بهتر عمل می کنید و دیگران شما را تحسین می کنند؟

وقتی چه کاری انجام می دهید گذر زمان را متوجه نمی شوید؟

اگر ثروت زیادی داشتید و هیچ دغده ی مالی نداشتید به چه کاری می پرداختید؟

این ها سوالاتی هست که ساعت ها باید روی آن فکر کرد. و در این وب سایت ما به شما کمک می کنیم که چگونه باید از علاقه خودتان شغل مناسبی پیدا کرد که بتوانید هم به آرامش و هم به ثروت رسید.

توصیه می‌کنم این مقاله مطالعه فرمایید: هدف از زندگی چیست و چرا به دنیا آمده‌ایم؟

این مقاله در حال تکمیل و آپدیت شدن هست و شما هم می توانید نظر خود را برای ما بفرستید تا با شما تکمیل تر شویم.

20 نظرات
 1. مهدی کمالی نسب می گوید

  سلام خدمت دوستان
  رسالت هرانسان در دنیا اول رسیدن به کمال یا همان معرفت است .

 2. زهرا می گوید

  سلام من 14 سالمه و خودم اهدافم رو میدونم و مشخص کردم فقط با این وب سایت شما هم انگیزه ی بیشتری گرفتم هم از خدا میخام تو این راه کمکم کنه

 3. هادی می گوید

  من تقریبا یک ماه به رسالت درون خودم پی بردم . و در مسیر رسالتم در حال حرکت هستم . باورم نمیشه که این رسالت چقدر خوبه چقدر پر از انرژی مثبت چقدر مادیات برام بی معنی شد و چقدر معنویت کار خودشو بخوبی انجام میده و بهترین هارو سر راهم قرار میده .. رسالت من دست نیازمند گرفتن احترام به طبیعت و اگاه کردن مردم هست 🎨

 4. مرجان می گوید

  سلام خسته نباشید .من ۲۰ سالمه .من ارزش های زندگیم رو مشخص کردم ولی وقتی از خودم میپرسم( رسالتم چیه )نمیتونم پاسخ بدم ب این سوال .لطفا راهنماییم کنید ؟کجای کارم ایراد داره؟؟؟

  1. علی اصغر رزم جو می گوید

   سلام
   تبریک به شما که در این سن به فکر رسالت زندگی خودت هستی.
   نکته اول این که برای کشف رسالت باید مجموعه ای از مهارت های خودشناسی را با هم در کنار هم قرار دهیم. این که علاقه شما چیست؟ افکار و باورهای شما چه جهتی دارند؟ استعداد شما در چه کاری هست؟ تیپ شخصیتی شما چه تیپبی هست و ارزش های شما چه چیزی هست؟ این که صرفا با یکی از این روش های بخواهیم به رسالتمان برسیم شاید خیلی کامل نتوانیم تصمیم بگیریم.
   نکته دوم این که تعیین رسالت به صورت عملی یک شبه اتفاق نمی افتد ولی هر چه ما در موارد بالا بیشتر به شفافیت برسیم مسیر ما روشن تر و روشن تر خواهد شد. بنابراین نگران نباشید و در رابطه با بخش های شخصیتی خودتان بیشتر تفکر کنید. توصیه من به شما مطالعه کتاب ثروت درون هست.
   امیدوارم بهترین خودتان باشید…

 5. محسن می گوید

  سلام عالیه ،من دنبال رسالتم هستم ولی نمیدانم ازچه راهی به رسالتی برسم،،،می خواهم ابر انسان بشم تا خودم و دیگران رابه منتهای خلقت برسانم ازگل خلقت بیرون بیاییم و طلا بشیم مانند گیاهان که هرکجا که باشند به بینهایت میرسند.باتشکرفراوان،لطفا راهنمایی کنیدم

 6. سید حسین موسوی می گوید

  احسنت آقای رزم جو،
  عالی بود

 7. لونا می گوید

  خیلی نکته خوبی بود که لزوما رسالت زندگی به معنای معروف شدن نیست. شاید یه کم حرفم متعصبانه به نظر بیاد ولی اکثر افرادی که در زمان حاضر به سوی بخشی از هنر مانند هنرهای نمایشی یا موسیقی حرکت میکنند برای معروف شدن و باقی ماندن آثار صوتی و تصویری از خود به این سمت میرن نه اینکه واقعا رسالتشون باشه. نمیدونم شاید معروف شدن هم یه رسالته.

 8. Sahar می گوید

  من عاشق خوابیدنم جای سکوت وآرام وطبیعت دوست
  ازاینکار پولی نمیشه دراورد که فقط بخوابم

  1. علی اصغر رزم جو می گوید

   چرا که نه، در زمانی زندگی می کنیم که تقریبا با هر چیز می شود کسب درآمد داشت. همین الان افرادی می شناسم که به دیگران آموزش خوابیدن راحت می دهند چون خیلی هستند که مشکل خواب دارند. این که بهترین زمان خواب و بیداری کی هست/ این که چه غذایی باعث خواب راحت می شود و … و جالب که مشتریان خوبی هم دارد.
   لطفا ایده های به ظاهر ساده خود را به راحتی از دست ندهید و با کمک خلاقیت به کسب درآمد تبدیل کنید.
   راستی من همین الان در حالی که شب خواب هستم پول در می آورم چون وب سایت دیگرم در حال فروش فایل های دانلودی هست بدون این که من را بیدار کند. اگر نیاز به اطلاعات بیشتر دارید می توانید از بخش مشاوره با ما در تماس باشید.
   موفق باشید

   1. عباسی می گوید

    سلام مشاوره میخواهم

    1. علی اصغر رزم جو می گوید

     سلام
     نکات لازم جهت مشاوره به ایمیل شما ارسال شد.
     همچنین جهت مشاوره می توانید از بخش مشاوره خصوصی فرم مشاوره را پر کنید.

 9. S.y می گوید

  سلام.
  بنده الان ۲۵ سالمه ولی هنوز رسالت زندگیمو پیدا نکردم واقعا سردرگمو حیرونم… مطمعنم که کاری وجود داره که فقط من برای انجام دادنش ساخته شدم ولی نمیدونم چیه؟؟ اولین قدم برای پیدا کردنش چیه؟؟ تا همین امروز زندگیم فقط دنبال این بودم که خودم به خودم افتخار کنم خودمو به خودم اثبات کنم ولی همیشه ناراضی بودم از خودم…

  1. علی اصغر رزم جو می گوید

   سلام
   اولین گام خودشناسی هست. اگر در سایت واژه خودشناسی را سرچ بفرمایید مقالاتی جهت مطالعه وجود دارد. بعد از این مرحله باید به صورت عملی وارد شوید و از اشتباه و خطاهای کوچک نترسید. البته کتابی در همین راستا در دست تالیف هست که به صورت مفصل به این موضوع پراخته ام که بعد از انتشار می توانید مطالعه کنید.

 10. امیر قبادی می گوید

  با سپاس و تشکر فراوان ، واقعا مفید بود .

 11. محمد می گوید

  عالی

 12. محمد می گوید

  سلام خیلی ممنون از شما مطالب ارزشمندی بود

  1. علی اصغر رزم جو می گوید

   تشکر از شما دوست عزیز

 13. سکینه نارویی می گوید

  با سلام و عرض ادب..
  این ایمیل ها و پیام ها برای من بسیار ارزشمند است و خوشحالم که مخاطب شما قرار گرفته ام‌

  1. علی اصغر رزم جو می گوید

   سلام
   تشکر از لطف شما، موفق باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.