سفر به درون خودمان

سفر به درون و کشف خودمان

این متن بخش کوتاهی از فایل صوتی بالا هست و مطالب به صورت کامل در فایل صوتی وجود داره که می تونید گوش کنید.

سلام دارم خدمت شما و امیدوارم که بهترین خودتون باشید؛ برای همه ما این احساس به وجود اومده که بخوایم به یه جای ناشناخته سفر کنیم و دچار ترس و کمی اضطراب شده باشیم که البته طبیعی هست. در سفر به درون خودمان نیز همین مسئله وجود داره. سفر به درون و دنیای درون یک سفر ناشناخته برای خیلی از آدم ها هست که همین عامل هم باعث شده که از این کار ترس داشته باشن. بنابراین به جای ترس و یا تردید نسبت به خود باید به این سفر رفت چرا که این سفر ارزش زیادی برامون داره.

چرا سفر به درون مهمه و چه ارزشی داره

شاید بگید که ارزشش نداره که بخوایم به خودمون فکر کنیم، ما که داریم زندگیمون می کنیم و چه کاریه که بخوایم خودشناسی انجام بدیم. مهمترین چیزی که از خودشناسی به دست میاریم آرامش عمیق و دائمی هست. نکته بعد اینه که ما دیگه بازیچه اهداف دیگران نمی شیم و می تونیم خودمون برای خودمون تصمیم بگیریم. خیلی وقت ها هست که ما سال ها در راه برآورده کردن اهداف دیگران هستیم و خودمون هم خبر نداریم.

اما نکته دیگه ای که می خواستم خدمت شما بگم این هست که در سفر درون گاهی وقت ها ما این جمله را می گیم که مثلا من از خودم متنفرم و یا جملات مشابه. شاید کمتر کسی به این جمله دقت کرده باشه. در واقع این جمله دو کلمه کلیدی داره: من + خودم یعنی من از اون چیزی که برام ساختن و یا به وجودش آوردم راضی نیستم. پس می تونیم بگیم که من درونمون خوب و مقدسه اما اون چیزی که به وجود میاد یعنی همان خود شاید از دستش ناراحت باشیم که باید تغییرش بدیم. پس هر چه بین “من” و “خود” فاصله بیافته ما احساس بدتری خواهیم داشت.

در سفر درون به چه فکر کنیم

نکته ای که وجود داره اینه که اگه شما یه جای خوب و آرام برای فکر کردن بدست بیارید و ندونید باید چطوری و به چه چیزی فکر کنید دچار تخیلات خودتون می شید و هیچ چیزی نمی تونید به دست بیارید. بنابراین توصیه می کنم در سفر به دنیای درون برای به دست آوردن خودشناسی این سوالات را از خودتون بپرسید و حتما یادداشت کنید. شاید بپرسید که از این کار چه نتیجه ای می تونم بگیرم. اولین چیزی که می تونه برای شما مفید باشه اینکه شما با نگاه کردن روی کاغذ و دیدن پاسخ ها می تونید خودتون را بهتر درک کنید و در تصمیمات مهم زندگی معطل و مردد نمی شید. نکته دوم اینکه ذهن شما بر روی خواسته های شما متمرکز می شه و چه بسا جرقه ای از یک ایده برای آینده به ذهن شما بیاد که بتونه حسابی باعث انگیزه و پویایی شما بشه.

سوالاتی برای سفر به دنیای درون

  • از چه کاری لذت می برید و نسبت به انجامش احساس خوبی پیدا می کنید؟
  • اگر با همین کارهایی که هم اکنون انجام می دهید پیش برید تا ۱۰ سال آینده کجا هستید؟
  • از نظر اطرافیان، شما چه ویژگی و خصوصیت مثبتی دارید؟
  • چه توانایی و استعدادی دارید و نقاط قوت شما کجاست؟
  • در چه کاری خلاقیت شما بروز پیدا می کنه؟
  • اگه ۳۰ میلیارد پول داشتید و قرار بود تا یک ماه آینده خرجش کنید چی کار می کردید؟
  • دوست دارید با چه افرادی بیشتر معاشرت داشته باشید و اون افراد چه ویژگی دارن؟

امیدوارم عمیقا روی این سوالات فکر کنید و فرقی نمی کنه که چند ساعت، چند روز و یا چند هفته زمان ببره. هر موقع فضای مناسبی داشتید به دنیای درون خودتون سفر کنید و خودتون را بهتر بشناسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.